Otrdiena, 23.04.2019, 19:51
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | Reģistrācija | Ieeja
A&M.S
Meklēšana
Kalendārs
«  Aprīlis 2019  »
PrOTCPkSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Kredīti / Hipotekārais kredīts

Kredīta forma - hipotēka - nekustamā īpašuma ķīla ar ierakstu publiskā grāmatā (Latvijā - Tieslietu Ministrija Zemesgrāmatu Departaments)). Hipotekārais kredīts - tas ir kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu.Tiek izsniegts pret reālu (esošu) nekustamo īpašumu, kā arī nākotnes (būvniecības procesā esošam, remontejamam, rekonstruējamam) neksutamam īpašumam ar mērķi to remontēt, rekonstruēt, būvēt vai iegādāties nekustamo īpašumu. Pret esošā nekustamā īpašuma ķīlu ir iespēja arī saņemt  naudas līdzekļus arī citiem mērķiem un nepieciešamībām, kas nav sastīti ar doto objektu, ja tie apmierina kreditoru. Šāds hipotekārā kredīta mērķis nosaka augstāku bankas atalgojumu (paaugstinatu procentu likmi). Kredīta summas apmērs tiek noteikta procentos (katrai bankai savs) no ieķīlājamā objekta realās vai nākotnes novērtetās vērtības.

Ir trīs veidu hipotekārie kredīti:

· patēriņa kredīts. Tiek izsniegts nekustamā īpašuma remontam, celtniecības pabeigšnai un t.c. (nepieciešamo dokumentu komplektam jāpievieno remonta vai celtniecības tāme, būvatļauja, projekts u.c., lai noteiktu ķīlas objekta nākotnes vērtību);

· kredīts nekustamā īpašuma iegādei;

· kredīts pret nekustama īpašuma ķīlu, kura merķis nav saistīts ar doto neksustamo īpašumu.

Kredīta izsniegšanas nosacījumi fiziskām un juridiskām personām Latvijas bankās pamatā ir ļoti līdzīgi. Dažādās bankās, nelielā mērā, atšķiras kredīta izsniegšanas termiņi, kredīta procentu likme, minimālā un maksimālā kredīta summa, noformēšanas termiņš u.c.

Pamatatšķirības, kā atšķirt hipotekāro kredītu no kredīta:

· kā nodrošinājums kredītam kalpo nekustamais īpašums;

· ķīlas objekts tiek no kreditora puses apgrūtināts un īpašnieks līdz ar to zaudē tiesības rīkoties ar attiecīgo nekustamo īpašumu bez bankas atļaujas:

· gadījumā, kad netiek no klienta puses pildīti hipotekārā līguma nosacījumi, bankai ir tiesības pieprasīt savas prasījuma tiesības uz objektu saskaņā ar iepriekš reģistrēto apgrūtinājumu.               

Hipotekārā kredīta priekšrocības:

  • iespēja salīdzinoši neilgā laika posmā kļūt par nekustamā īpašuma īpašnieku un pārcelties uz jaunu dzīvesvietu; 
  • saņemt kredītu uz ilgu termiņu, par kuru ikmēneša maksājums nemainīsies gadījumā, ja celsies dzīvokļa vērtība;
  • iespēja apmaksāt personīgo dzīvokli, neīrējot svešu nekustamo īpašumu un kredīta procenti ir līdzvērtīgi ikmēneša īres maksai par analogu dzīvokli; 
  • iespēja saņemt naudas līdzekļus dzīvokļa remontam un labiekārtošanai;
Copyright MyCorp © 2019
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz