Ceturtdiena, 28.03.2024, 12:26
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | Reģistrācija | Ieeja
A&M.S
Meklēšana
Kalendārs
«  Marts 2024  »
PrOTCPkSSv
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Pieteikuma forma prasības pieteikumam parādu piedziņā:


Pieteicēja vārds *
Pieteicēja dzīves vieta *
Aizdevuma datums *
Aizdevuma termiņš *
Juridiskā dokumentācija(aizdevuma līgums, parādzīme, vekselis, u.c.) *
Situācijas apraksts *
Pieteicēja e-pasts *
Drošības kods *



Šodien viena no izplatītākajām lietu kategorijām, kuras tiek izskatītas vispārējas kārtības tiesās un šķīrējtiesās, ir lietas par parādu piedzīšanu. Ideālajā gadījumā šādas lietas ir pašas vienkāršākas. Tik tiešām, nekā sarežģīta te nav: ja esi parādā - tad maksā. Bet tas ir ideālajā gadījumā. Mūsu realitāte, diemžēl, pierāda ko citu.

Protams, ja Jūs pašā attiecību sākumā ar parādnieku esiet nodrošinājis sev kvalificētu juristu atbalstu, kuri visu noformēja juridiski pareizi, grūtības parādu piedzīšanā Jums droši vien neradīsies. Bet parasti par juristiem atceras tikai tad, kad problēma jau pastāv. Gadās, ka dokumenti it kā ir, bet tie ir sastādīti ar būtiskiem likuma pārkāpumiem. Vai pēkšņi kreditors uzzina, ka parādniekam ir savs skats uz problēmu, un viņa pozīcija ir ar dokumentiem apliecināta. Šādos gadījumos juristam nākas izrādīt izgudrošanas brīnumus, lai aizstāvētu sava klienta intereses. Mūsu kompānijas juristi obligāti sameklēs izeju un atrisinās problēmu viņu pārstāvētas personas labā.

Parādu piedzīšana ietver sevī veselu juridisko pasākumu kompleksu:

  1. Pirmajā posmā ir nepieciešams uzmanīgi izstudēt visus klienta iesniegtos dokumentus, nostiprināt spēcīgas puses un paslēpt vājās, pārdomāt tālākās uzvedības taktiku un stratēģiju. Tad ir nepieciešams noskaidrot kādas papildus summas pienākas kreditoram, izņemot pamata parādu, un aprēķināt šo summu apmēru.
  2. Nākamais solis parādu piedzīšanā būs pretenzijas sastādīšana parādniekam ar piedāvājumu labprātīgi atmaksāt savas saistības. Dažreiz var apieties arī bez šī soļa un uzreiz vērsties tiesā ar prasības pieteikumu. Bet prakse liecina par to, ka daudzi parādnieki, saņemot oficiālu pretenziju, cenšas atmaksāt savus parādus brīvprātīgi, lai lieta neaizietu līdz tiesas procesam. Diemžēl, nosūtīta pretenzija dažreiz nesasniedz adresātu, tā kā parādnieki bieži maina dzīvesvietu vai darbavietu. Tad ir nepieciešams noskaidrot patreizējo parādnieka dzīvesvietu vai darbavietu un apciemot viņu. Pastāvīgais kontakts ar parādnieku ievērojami atvieglo piedzīšanas procesu. Vēlams arī informēt radiniekus vai atbilstošas amatpersonas parādnieka darbavietā par esošo parādsaistību.
  3. Ja kreditoram tomēr nepaveicas, un viņa debitoru neizdodas nobaidīt ar pretenziju, tad izeja ir tikai viena - griešanās tiesā. Šajā gadījumā ir jāsavāc visus likumā paredzētos dokumentus, jāsamaksā valsts nodeva, pareizi jānoformē prasības pieteikums un jāiziet tiesas process.

Copyright MyCorp © 2024
Bezmaksasmājas lapu uzturēšana - uCoz